کیف های ورزشی و کاربردی

 

4-1. کیف امنیتی ( Security Pouch ) : این کیف های کوچک مسافرتی به دور گردن آویخته و زیر لباس به راحتی پنهان می شود . مناسب برای مسافرت های خارج از کشور برای قرار دادن مدارک شناسایی و ... می باشد .

کیف چرم برند پرچرم مدل مهیار از این دسته کیف ها می باشد.

 

4-2. کیف لوازم آرایش : این دسته از کیف های بسیار کاربردی برای خانم ها ، مناسب برای حمل لوازم آرایشی ، بهداشتی و شخصی می باشند .

 

4-3. کیف مسافرتی ( weekender bag ) : این نوع کیف مناسب سفرهای کوتاه است . اما بسیار جادار می باشند. فرمی مستطیلی شکل دارند . دارای دو دسته برای حمل راحت کیف می باشند. ساک مسافرتی | ورزشی پرداد از این نوع می باشد .

 

4-4. کیف های دافل (  Duffel bag) : کیف دافل مدل های مختلفی دارد . از کیف های ویکندر بزرگ تر هستند . برای باشگاه و مسافرت کاربرد دارند . فرمی تقریبا استوانه ای شکل دارند . دارای دو دسته محکم می باشند . نام این کیف برگرفته از روستایی به همین نام در کشور بلژیک می باشد.

 

کیف های بشکه ای (barrel  ) هم جزء این دسته هستند با این تفاوت که کاملا استوانه ای شکل اند و در بین ورزشکاران محبوبیت بیشتری دارند .

 

4-5. کیف بولینگ (  Bowling Bag) : کیف بولینگ در دهه ی 1900 برای حمل توپ ها و لوازم بازیکنان بولینگ استفاده می شده است . اکنون جایگاه جدیدی در صنعت مد پیدا کرده است .

 

4-6. کیف پیام رسان (  Messenger Bag) : دلیل نام گذاری این کیف به سبب استفاده ی پستچی ها از آن در زمان های قدیم بوده است. این کیف های دوشی به موازات بدن پوشیده می شود و دارای یک بند دوشی قابل تنظیم اند ، و به صورت برگردان بر روی کیف بسته می شوند . این کیف ها اکنون مورد استفاده دانشجوها قرار می گیرد.

 

4-7. کیف فیلد ( Field bag ) : یک نوع کیف مناسب کار روزمره مقاوم است که از پارچه کنواس ساخته می شود . این کیف ها ضد آب و مناسب استفاده طولانی مدت می باشند.

 

4-8. کیف تاکتیکی (Battle bag  ) : کیف جنگی یا کیف تاکتیکی ، همانطور که از نام آن پیداست ، مناسب سربازان می باشد . این کیف توانایی تحمل وزن بسیار زیادی را دارد و بسیار مقاوم است.

 

4-9. کیف لپ تاپ ( laptop bag) : این دسته از کیف ها برای حمل امن لپ تاپ ها ساخته شده اند . داخل آنها پد ضربه گیر وجود دارد و اغلب دارای بند دوشی قابل تنظیم هستند . در جنس های برزنتی و چرمی تولید می شوند .

 

4-9. کیف Pannier  : یک کیف کاربردی مقاوم است که بر روی دوچرخه یا موتور سیکلت گذاشته می شود . و قابلیت استفاده به صورت کوله پشتی را نیز دارد.

 

4-10. کیف دوربین  (Camera bag) : داخل کیف دوربین پد هایی وجود دارد که برای محافظت از لنز دوربین نهادینه شده اند . و عموما از پارچه ی ضد آب و در اندازه ها و شکل های مختلف ، متناسب با سایز دوربین ها تولید می شوند .

 

4-11. ساک نوزاد (Diaper bag) : کیف نوزاد یا کیف پوشک ، یکی از اساسی ترین نیاز های هر مادر برای حمل وسائل بسیار زیاد کودک خود می باشد . این کیف ها دارای محفظه بزرگ هستند و در جنس های پارچه ای ، برزنتی و ... ساخته می شوند .

4-12. کیسه های نظم دهنده ( Packing Cubes ) : این بسته های مکعبی ، برای نظم دادن به لباس های داخل چمدان یا کمد استفاده می شود و از تور ساخته می شوند تا در میان لباس ها هوا جریان داشته باشد.

 

4-13. کیف تنیس ( Tennis bag) و کیف گلف (Golf bag) : این کیف های جعبه ای شکل و مقاوم برای حمل راکت ها ، توپ و سایر وسائل متناسب با نوع نیاز در سایز های مختلف ساخته شده اند .

 

4-14. کیف ابزار آلات موسیقی : به طور مثال کیف ویولون ، گیتار و ... . این کیف های کاربردی برای حمل ساز های موسیقی ساخته شده اند .

 

4-15. کیف پرتفلیو (bag  Portfolio) : این دسته از کیف ها برای حمل کاغذ هایی با سایز بزرگ ساخته شده اند ، مناسب حمل مدارک و پرونده هستند . اغلب توسط زیپ باز و بسته می شوند.

 

4-16. کیف کمری ( Belt Bag ) :  این نوع کیف ها که اکنون در اندازه ها و شکل های گوناگونی ساخته می شوند ،  در قسمت پشت آنها دارای یک بند کمری عموما چرم هستند ، که قابل تنظیم اند. جالب توجه است که هم اکنون هم این کیف ها مد هستند .

برگشت به بالا