در سفر تابستانی بسیار مهم است که چه لباسی بپوشیم و همچنین چه لباس هایی همراه خود ببریم. نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که باید رعایت کنیم که ما در این مطلب از سایت پرچرم به آنها می پردازیم. لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا بیشتر با مواردی که باید در سفر به آنها بپردازید، آشنا شوید.

 

نکات مهمی که در سفر تابستان باید مدنظر داشته باشید
در نظر داشته باشید برای اینکه بتوانید به بهترین شکل چمدان لباس‌های خود را ببندید نیاز دارید شرایط آب و هوایی منطقه‌ای را که قصد سفر به آنجا را دارید را بررسی نمایید. پس ابتدا نکات زیر را در نظر بگیرید:

 

با توجه به آب و هوای مقصد لباس در چمدان بگذارید
زمانی که مقصدی را برای سفر انتخاب می‌کنید که با شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که در آن ساکن هستید متفاوت است پس با توجه به وضعیت آن منطقه لباس خود را آماده کرده و در چمدان بگذارید. در سفرهای تابستانه اگر مقصد شما جایی خنک و سرد است همراه داشتن یک لباس نسبتاً ضخیم خالی از لطف نیست؛ زیرا ممکن است در ساعاتی بخصوصی از روز که هوا کمی خنک‌تر می‌شود به آن نیاز داشته باشید.

 

هرگز لباس کهنه و نامناسب همراه خود نبرید
برخی از افراد اعتقاد دارند؛ چون در طول سفر قصد دارند آتش آماده کنند و یا آب‌بازی کنند پس بهتر است لباس‌های خراب و پاره خود را همراه خود ببرند. بهتر است این رویه را تغییر دهید زیرا ممکن است در کنار رودخانه و یا در هنگام آماده‌کردن آتش و بازی قصد عکاسی داشته باشید در آن لحظه مطمئناً حس خوبی نخواهید داشت. پس همیشه بهترین و زیباترین لباس‌هایتان را برای سفر با خود ببرید.

 

خانم‌ها کمی بیشتر لباس همراه خود ببرند
خانم‌ها با توجه به پوشش خاصی که دارند مجبورند کمی لباس بیشتر از آقایان همراه داشته باشند. بهتر است علاوه بر انتخاب شلوار و مانتوهای شیک و خوش‌رنگ، تاپ نخی مناسب برای پوشیدن زیر مانتو همراه خود داشته باشید. حتماً برای محلی که در آن اقامت خواهید داشت نیز نیاز به لباس‌های خنک و راحت دارید.

 

هنگام سفر لباس‌های زیر مناسب همراه خود ببرید
یکی از مهم‌ترین لباس‌هایی که در هنگام سفر نیاز به‌دقت بیشتری برای انتخابش دارید، لباس زیر است. سعی کنید لباس‌های زیری را همراه خود ببرید که در آنها احساس راحتی می‌کنید. توصیه ما این است که از لباس زیر نخی و ضد حساسیت استفاده نمایید تا پوستتان حساسیت ندهد و سوزش پوست در طول بر اثر گرما و تعرق پیدا نکنید.

 

هنگام سفر شلوار مناسب همراه داشته باشید
در فصل تابستان بهتر است از شلوارهای نخی با رنگ روشن برای سفر استفاده کنیم. زیرا جنس نخی شلوار سبب می‌شود که شما احساس خنکی داشته باشید و روشن بودن رنگ شلوار باعث می‌شود گرمای کمتری جذب بدن شما گردد. همچنین شلوارهای رنگ روشن زیبایی بیشتری دارند.

 

درصورتی‌که به سفر جنگلی می‌روید شلوارهایی با جنس کتان گزینه خوبی برای این‌گونه مسافرت‌ها هستند؛ زیرا کتان جنسی مقاوم و سخت دارد و برای گردش در جنگل مناسب است. شلوار شش جیب جزو شلوارها مناسب برای پیاده‌روی در جنگل و کوه می‌باشد.

 

انتخاب لباس‌هایی که کمتر چروک می‌شوند
علاوه بر اینکه به نخی و نازک بودن لباس‌های تابستانی باید توجه نمایید باید کمتر چروک شدن لباس‌ها را نیز مدنظر بگیرید. تا در صورت شسته شدن نیاز به اتو کاری نداشته باشند تا بیشترین زمان ممکن را برای دیدن زیبایی‌های سفر اختصاص دهید. همچنین برای اینکه در گردش‌های تابستانه مرتب و خوش‌تیپ به نظر برسید بهتر است از لباس‌هایی که کمتر چروک می‌شوند استفاده کنید.

 

حتماً یک‌دست لباس رسمی همراه خود ببرید
در طول سفر بهتر است یک لباس رسمی همراه داشته باشید شاید بخواهید از نمایشگاه، سمفونی و یا کنسرت بازدید نمایید در آن صورت احتیاج به لباس رسمی خواهید داشت.


انتخاب کفش مناسب برای سفر در فصل گرما
انتخاب کفش مناسب برای سفر بسیار حائز اهمیت است زیرا پا قلب دوم انسان است و هرچقدر پای شما در کفش راحت باشد همان قدر بیشتر از راه رفتن و گشتن لذت خواهید برد. برای فصل تابستان بهتر است از کفش‌های روباز استفاده کنید زیرا باعث تهویه هوای داخل کفش و خنکی پاها می‌شود. اگر قصد دارید به جنگل بروید و در آنجا پیاده‌روی نمایید توصیه می‌کنیم حتماً از کفش‌های راحتی پارچه‌ای استفاده کنید. درصورتی‌که مجبور به استفاده از کتانی هستید برای جلوگیری از تعرق زیاد پاهایتان حتماً از جوراب نخی استفاده نمایید.

 

روسری مناسب سفر
در فصل گرما و تابستان برای جلوگیری از عرق‌کردن و خارش موها از روسری‌های نخی، حریر و یا ابریشمی نازک، سبک و دارای الیاف طبیعی استفاده کنید. استفاده از شال و روسری‌های ساتن و پلاستیکی باعث افزایش احساس گرما و عرق‌کردن سر می‌شود. همچنین برای سفر تعداد زیادی روسری و شال همراه خود ببرید تا بتوانید به‌راحتی با لباس‌هایتان آنها را ست کنید.

 

لیست لوازم مناسب برای سفرهای تابستان
برای قابل‌تحمل شدن گرمای تابستان بهتر است در هنگام گردش و سفر علاوه بر اینکه لباس‌های مناسبی همراه خود ببرید، بهتر است لوازم و وسایل دیگری مانند عینک، صندل و... نیز همراه داشته باشید. در ادامه مقاله انتخاب لباس مناسب برای سفر در تابستان می‌خواهیم برای شما لیستی از انواع وسایل جانبی مناسب در گردش تابستانه را معرفی نماییم.

 

در تابستان حتماً یک کلاه همراه داشته باشید
مهم نیست شما چه جنسیتی دارید مهم این است که برای اینکه پوست صورتتان در اثر گرمای آفتاب درخشان تابستان نسوزد، رنگ پوست تیره نشود و آسیب نبیند حتماً از کلاه لبه‌دار و یا حصیری در مسافرت‌های تابستانه استفاده کنید.

 

همچنین استفاده از کلاه مانع برخورد نور آفتاب به موها و پوست سرتان می‌گردد و در نتیجه موهای شما آسیب نمی‌بینند. برای اینکه بهتر بتوانید جلوی تابش خورشید را بگیرید سعی کنید از کلاهی استفاده کنید که لبه‌های آن بلندتر باشد.

 

استفاده از عینک‌آفتابی
یکی از وسیله‌های ضروری در تابستان که استفاده از آن باعث محافظت از چشمتان می‌گردد، عینک‌آفتابی است. سعی کنید حتماً از عینک‌های آفتابی که دارای یو وی 90 تا 100 هستند برای جلوگیری از آسیب‌های نور شدید خورشید تابستان، استفاده نمایید. پس اگر عینک‌آفتابی استاندارد ندارید قبل از سفر آن را تهیه نمایید.

 

صندل مناسب تهیه کنید
بهتر است در فصل تابستان به جای پوشیدن کفش از صندل‌های تابستانه استفاده کنید. این کفش‌ها مانع از عرق‌کردن پاهای شما می‌شود. در کوله‌پشتی سفری خود حتماً یک جفت صندل همراه داشته باشید.

 

لباس‌های کوتاه مناسب‌تر هستند
در سفرهای تابستانه بهتر است به جای لباس‌های بلند و دست و پاگیر از لباس‌های کوتاه مانند مانتوهای کوتاه و مقداری گشاد استفاده کنید. البته نباید لباس‌ها آن‌قدر گشاد باشند تا احساس خوبی در هنگام گردش نداشته باشید. همچنین لباس‌هایی به رنگ روشن و نخی باعث خنک ماندن بدن شما می‌شوند

 

در سفرهای تابستانه عطر را فراموش نکنید
سعی کنید در طول سفر برای خوش‌بو نگه داشتن لباس‌هایتان عطر مناسبی همراه خود داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید مدت زمان بیشتری از لباس‌های راحتی خود استفاده کنید.

 

در طول سفر از مام استفاده کنید
در سفرهای تابستانه به علت گرمای هوا، بدن شما بیشتر عرق می‌کند در نتیجه لباس‌هایتان بوی بد می‌گیرد و شما را کلافه می‌کند. برای جلوگیری از این حالت بهتر است از مام‌های خوش‌بوکننده بدن استفاده نمایید.

 

کیف مناسب برای سفرهای تابستانی
فراموش نکنید شما دارید به سفر می‌روید پس نیاز به کیفی دارید که جادار باشد و همچنین باید وزن کمی داشته باشد تا هم بتوانید وسایل زیادی را در آن جا بدهید و هم کیفتان خیلی سنگین نشود تا دستان شما را در هنگام حمل‌کردن اذیت نماید.

 

شما می‌توانید در فصل تابستان از کیف‌های پارچه‌ای استفاده کنید دقت نمایید که کیفی که برای سفر انتخاب می‌کنید دارای دسته‌ای بلند باشد تا بتوانید به صورت یک طرفه (کج) آن را بر روی کتف خود بیندازید همچنین قابلیت کوله‌پشتی شدن را داشته باشد. چنین کیف‌هایی در مدت سفر دست‌وپاگیر نیستند و به‌راحتی در هر مکانی قابل‌استفاده می‌باشند همچنین دارای امنیت بیشتری نیز هستند.

 

بالش‌های سفری مناسب
در صورتی که از وسایل نقلیه‌ای مانند اتومبیل شخصی، اتوبوس و یا قطار برای مسافرت خود استفاده می‌کنید. بهتر است یک بالش گردنی همراه خود ببرید؛ زیرا در اثر نشستن به مدت طولانی در پشت رول و یا در روی صندلی، گردن شما احساس خستگی خواهد کرد با قراردادن این بالش بر روی گردنتان می‌توانید باعث کاهش درد در این ناحیه شوید.

 

نکات کلی در سفرهای تابستانه
1. در هنگام سفر با هواپیما برای راحتی در داخل کابین هواپیما بهتر است همیشه حداقل یک لباس گرم و یک لباس خنک همراه خود داشته باشید تا بتوانید در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

 

2. برای حفظ امنیت بیشتر، بهتر است مدارک شناسایی و وسایلی که ارزش زیادی دارند را در جیب لباسی قرار دهید که زیپ داشته باشد و در صورتی که در کیف قرار داده‌اید، کیفتان را در نزدیکتان و در معرض دید خود قرار دهید.

 

3. قبل از سفر آب و هوای مقصد را چک کنید.

 

4. اول لباس‌های ضروری را در چمدان قرار دهید و در صورتی که جای اضافی داشتید، لباس غیرضروری بردارید.

 

5. در هنگام انتخاب لباس، به آداب و فرهنگ جایی که قرار است مقصد شما باشد توجه نمایید.

 

6. انتخاب رنگ مناسب برای لباس‌های تابستانه باعث می‌شود لذت بیشتری از مسافرت خود ببرید.

 

نتیجه گیری

با رعایت این نکات می توانید لباس های مناسب و وسایل مناسب سفر تابستانی را همراه خود ببرید و نه تنها از سفر لذت ببرید بلکه بترین تجربه داشته باشید. انتخاب لباس مناسب و همراه بردن لباس و وسایل ضروری می تواند به داشتن تجربه ی خوب از سفر به شما کمک کند.

برگشت به بالا